Dlaczego warto by dzieci zdawały zewnętrzne egzaminy językowe od najmłodszych klas Szkoły Podstawowej?

Egzaminy, które proponujemy czyli Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE) zostały stworzone dla dzieci od 8 do 12 roku życia przez Cambridge Assessment English – znany syndykat egzaminacyjny będący częścią Uniwersytetu Cambridge.

  • Dzieci, które rozpoczynają edukację w Szkole Podstawowej mają przed sobą długą ścieżkę nauki, w trakcie której nieuchronnie będą podejmować trud zdawania egzaminów.
  • Egzaminy YLE zostały dopasowane do rozwoju emocjonalnego i społecznego najmłodszych uczniów.
  • Sprawdzają umiejętności językowe dziecka poprzez przyjazne, kolorowe zadania. Dzieci nie odbierają egzaminu jako sytuację stresową lecz jako motywujące zadanie.
  • Wynik egzaminu jest zawsze pozytywny? Dzieci nie dostają stopni na dyplomie lecz odpowiednią do swoich umiejętności liczbę tarcz.
  • Zachęcone pozytywnym doświadczeniem są zmotywowane do dalszej nauki i nie boją się kolejnych egzaminów.
  • Uczą się ważnej umiejętności- jak przygotować się i przystąpić do egzaminu, który oceniany jest przez nieznane im osoby. Ten trening pozytywnie wpłynie na ich sukces przy egzaminie 8-klasisty i na Maturze.

Z punktu widzenia rodzica

  • Chcemy Państwu dać możliwość zewnętrznej weryfikacji naszego sposobu nauczania. Ważne jest żeby oprócz oceny semestralnej czy końcowo-rocznej naszych lektorów dostali Państwo niezależną ocenę zewnętrzną.
  • Nauka języka przynosi efekty jeśli wiąże się z systematycznością i wytrwałością ucznia. Organizując egzaminy pomagamy dzieciom cieszyć się wymiernymi osiągnięciami i tym samym wspólnie z Państwem wzmacniamy ich motywację.
    Liczymy na to, że od tej wiosny co roku będziemy wręczać coraz więcej certyfikatów Cambrigde Assessment English.

Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE)
A2 Key (KET)
B1 Preliminary (PET)
B2 First (FCE)
C1 Advanced (CAE)
C2 Proficiency (CPE)
Business English Certificates (BEC)

Egzaminy Cambridge English Qualifications są dobrze znane na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych.

Zdany egzamin Cambridge English daje Ci honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego zgodny ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR).